Vltava je nejdelší českou řekou, pramenící na Šumavě a po 430km dlouhé pouti zleva se vlévající do Labe u Mělníka. Vodácky nejoblíbenější je úsek začínající pod vodní nádrží Lipno II ve Vyšším Brodě až po Boršov. Pravděpodobně se jedná o vodácky vůbec nejnavštěvovanější říční úsek v celé Evropě a to zejména díky nádherné přírodě a množství kulturních památek, které lemují celou trasu. Tento úsek je dlouhý 70 km a my Vám jako jedna z opravdu mála půjčoven nabízíme si ho ještě o 9 km prodloužit a to až k Jiráskovu jezu do samého centra Českých Budějovic.

 

 

 

V celém úseku z Vyššího Brodu až do Českých Budějovic je tok regulován Lipenskou přehradou, která garantuje minimální průtok 6 metrů krychlových za sekundu, čímž je zajištěna dobrá splavnost i v suchých obdobích. V úseku z Vyššího Brodu můžete očekávat lehké peřeje a meandry. Stupeň obtížnosti však nepřesahuje WW1 a je tedy vhodný i pro mírně pokročilé vodáky. Těšit se můžete také na jezy, kterých je na úseku z Vyššího Brodu do Českých Budějovic celkem 13. Z toho 11 je jich bez jakýchkoli větších problémů sjízdných a 2 je nutné přenášet.

 

 

 

Po celé trase se také nachází odhadem něco kolem 20-ti kempů (každým rokem se jejich počet lehce pozmění) a nespočet občerstvení (netroufáme si odhadovat kolik, je jich opravdu hooodně. Kdyby jste se měli v každém z nich stavět byť na jedno malý, pojedete trasu z Vyššího Brodu do Českých Budějovic tak 14 dní, možná víc ;-) ). Pokud si nebudete jistí, tím kde  zastavit na sváču, pivko, nebo ve kterém z kempů složit hlavu, neváhejte nás kontaktovat s dotazy. Rádi Vám pomůžeme vybrat to nejlepší pro Vás a budete tak mít jistotu, že vyberete přesně to, co jste chtěli.